anaookulu_cover

Anaokulu Etkinlikleri

Ceceli Okulları için sosyal hayat, eğitimin / eğitim, sosyal hayatın  güdüleyicisidir. Bu nedenle gerçekleşen sosyal aktivitelerde amaç  eğlenirken öğrenmek/öğrenirken eğlenmek.

Sene içine yayılan etkinliklerle ve aylık-haftalık olan rutin uygulamalarımızla çocuklarımızın eğlenmesini, öğrenmesini, sorumluluk almalarını, kendilerini özel ve değerli hissetmelerini, ben olmalarını hedefliyoruz.

Anaokulu Gezileri

Öğrencilerimiz 15 günde bir öğretmenleri tarafından düzenlenen gelişimlerini destekleyici , sosyal hayata hazırlayıcı etkinliklerdir.

anaokulu_sosyal_yasam_1   anaokulu_sosyal_yasam_2   anaokulu_sosyal_yasam_3

– Mutfak etkinliklerimiz,

15 günde bir öğretmenleri liderliğinde, öncelikli olarak kas gelişimi, bununla birlikte sınıf içi iletişimi kuvvetlendirme, biz olma duygusuna sahip olma, başarı duygusunu tatma amacıyla yapılan etkinliklerdir.

– Haftanın çocuğu kutlamalarımız,

Liderlik gelişimine yardımcı olan öğrencilerimizin kendilerini değerli hissetmelerini amaçlayan etkinliğimizdir.

– Renk partilerimiz,

Öğrencilerimize renklerle farkındalığı kazandırmak amacıyla her ay farklı bir rengi konu edinerek, oyunlar oynanan, müze oluşturulan ve ay sonunda yapılan partiyle kutlanan bir etkinliktir.

– Sınıf içi veli katılım etkinliklerimiz,

Ailelerimizin çocuklarla tanıştığı onlarla paylaşım etkinlikleri yaptığı çocukların sosyal yönünü geliştiren bir etkinliktir.

anaokulu_sosyal_yasam_4   anaokulu_sosyal_yasam_5   anaokulu_sosyal_yasam_6

– Oyuncak günümüz,

Öğrencilerimizin Cuma günleri kendileri ait oyuncakları sınıfa getirerek arkadaşlarıyla paylaşmasını amaçlayan bir etkinliktir.

– Kitap günümüz yıl içinde en ilgi gören etkinliğidir,

Öğrencilerimizin Pazartesi günleri kendileri ait kitapları sınıfa getirerek arkadaşlarıyla paylaşmasını ve kitap sevgisini kazandırmayı amaçlayan bir etkinliktir.