Ceceli Okulları Eğitim Anlayışı

 

Sevgiyle İnançla…
Özel Ceceli Okulları, Dünyaya Yön Verebilecek Liderler Yetiştirmek için yola çıkmıştır. Öğrencilerimizin bu liderlerden biri olabileceğine inanırız. 13 yıllık bütüncül okul ortamı boyunca, kendisini ifade edebileceği, ortaya koyacağı ve gerçekleştireceği fırsatlar sunarız. Dünyaya Yön Verebilecek Liderler olduğuna inandığımız öğrencimizin, kendisine inanmasını destekleriz.

Her öğrenci fark edilmek ve sevilmek ister. Her öğrencimiz, tek öğrencimizmiş gibidir. Donanımı, hazır bulunuşluğu, özgün tavırları ile kabul görür; yetenekleri, ilgileri, merakı belirlenir ve bunları geliştirmesi, sorularına cevaplar bulması için desteklenir.

Özel Ceceli Okulları öğrencisi kendisini ifade ederken, öğrenirken, yaşarken sevildiğini ve ona olan inancın farkındadır.

egitim_anlayisimiz_1  egitim_anlayisimiz_2  egitim_anlayisimiz_3

İnsanda Alemler Gizlidir…
Özel Ceceli Okulları, her bireyde farklı potansiyeller olduğunu bilir. Tarih de bunun örnekleriyle doludur. Bir çok bilim adamının ilk gençlik yıllarında fark edilmediğini görürüz. Oysa Özel Ceceli Okulları, her öğrencisinin içindeki liderlik özelliklerini keşfedeceği ortamlar sunmak için öğrenme ortamları ve fırsatları hazırlar.

Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Türkçe, Edebiyat ve Yabancı Dillerin yanı sıra, sosyal ve sanatsal alanlardaki becerileri; projelerdeki fikirleri, etkinlikleri, ürettikleri tüm eğitim süreci boyunca gözlenir, desteklenir ve öğrencimize seçenekler sunulur.

Öğrencilerimizin öğrenme biçimleri, öğrenme yöntem ve ortamlarımızı etkiler. Tarih dersi için bir şiir; edebiyat dersi için bir resim çizebilir, fen bilimleri için hareketlendirilmiş kavramları görebilir…

Kendisine inanılan, sevildiğini bildiği bir ortamda eğitim alan Özel Ceceli Okulları öğrencisi kendinde gizli bir yönü keşfeder; bildiği yönlerini geliştirir ve kendisini gerçekleştirir.

egitim_anlayisimiz_4  egitim_anlayisimiz_5  egitim_anlayisimiz_6

Dünyaya Yön Verebilecek Liderler Yetiştirmek İçin…

Özel Ceceli Okulları’nda farkındalık öğrencimizi destekler. Bu farkındalıkla içinde yer aldığı çalışmalarda, disiplinli ve planlı olmayı, işbirliği içinde ilerlerken, kendisiyle ve çevresiyle barışık olmayı, üretken ve sorumluluk sahibi birey olabileceğini fark eden ve öğrenen bireyler olarak hayata atılmalarını sağlıyoruz.