Ceceli Okulları Haberler


77.Gün Programı

Bu yıl 12.sini düzenlediğimiz geleneksel 77. Gün programımızın ana teması “Anı Anlamak”tı.Velilerimizin beğenisini kazandığımız programımız büyük ilgi ile izlendi. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.


Yayınlanma Tarihi: 25.01.2016

Dart Sporunda Türkiye 3.lüğü

Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu’nun Ankara’da düzenlemiş olduğu Türkiye Dart Şampiyonası Yıldız Kızlar kategorisinde Türkiye 3.sü olan öğrencimiz Leyla Öztürk’ü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Yayınlanma Tarihi: 25.01.2016

İngilizce Maket Çalışması

Öğrencilerimiz” My Town” ünitesi kapsamında kendi kasabalarını yaptılar. Ünitede öğrendiklerini maket üzerinde de uygulayarak pekiştirdiler.


Yayınlanma Tarihi: 25.01.2016

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet Bayramı okulumuzda öğrencilerimizin gösterileri ve velilerimizin de katılımıyla coşkulu bir törenle kutlandı.


Yayınlanma Tarihi: 25.01.2016

3. Zeka ve Yetenek Kongresi

Özel Ceceli Okulları öğretmenleri Türkiye Zeka Vakfı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “3. Zeka ve Yetenek Kongresi”ne katıldılar.


Yayınlanma Tarihi: 03.11.2015

Oryantasyon Eğitimi

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon eğitimimiz başlamıştır.


Yayınlanma Tarihi: 03.11.2015

Ceceli’de Karne Günü!

Dünyaya yön verecek liderlerimizin karne heyecanı! 2014-2015 eğitim-öğretim yılında emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz. Herkese iyi tatiller!


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

12.Sınıf Mezuniyet Töreni

“Her birinde Alemler Gizlidir” felsefesiyle yetiştirdiğimiz öğrencilerimizi, Dünyaya Yön Verecek Liderler olarak mezun etmenin gururunu yaşadık.


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

Çanakkale Turu

8. sınıf öğrencilerimizin Çanakkale Turu’nda! Gelibolu yarımadasında şehitlik ziyaretlerini gercekleştiren öğrencilerimiz Behramkale’de bölgenin coğrafi ve kültürel özelliklerini öğrenirken, Truva efsanesi ile antik çağa yolculuk yaptılar.


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

1.Sınıflar Yılsonu Programı

Mini mini birlerimizin okuma bayramını coşkuyla kutladık.Velilerimiz hem duygulandıkları hem de gururlandıkları gösteriyi büyük bir heyecanla izledi.
Okuma Bayramı programımız, okuma belgelerinin takdim edilmesiyle son bulurken bizlerde okuma hayatına adım atan ve ilk yıllarını başarıyla tamamlayan sevgili öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor ve okul hayatlarında başarılar diliyoruz.


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

İngilizce Drama, Şarkı ve Orotoryo Gösterileri

5.sınıf öğrencilerimizin yıl sonu gösterileri için hazırladıkları “İngilizce Drama,Şarkı ve Orotoryo gösterileri” büyük ilgi ile izlenmiştir. Emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenimize teşekkür ederiz.


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

4.Ulusal Çocuk Kongresi

İzmir’de düzenlenen 4.Ulusal Çocuk Kongresi’nde öğrencimiz Hatice Kübra Maraşlı’nın sunmuş olduğu “Kelime Serveti ve İletişim” adlı bildirisinden dolayı öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

Oxford University Press Ödülleri

Oxford Big Read” okuma yarışmasında tüm Türkiye çapında ilk 10’a kalan ve “Oxford University Press” tarafından ödülleri verilecek olan 7-9 ve 11. sınıf öğrencilerimiz Ahmet Emin Ceceli, Murat Alp Şahin, Meryem Eralp, Aybüke Altınay, Hilal Haşimoğlu, Tutku Öztaş, Emre Can Zeybek ve Ahmet Emin Kalaycı’yı başarılarından dolayı tebrik ederiz.


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

İngilizce Tiyatro!

8.sınıf öğrencilerimizin yıl sonu gösterileri için hazırladığı “İngilizce Tiyatro” büyük ilgi ile izlenmiştir.


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

Anasınıfı Yıl Sonu Programı

Anasınıfı öğrencilerimizin yıl sonu programı keyifli ve eğlenceli bir şekilde sergilenmiştir.


Yayınlanma Tarihi: 14.06.2015

Vatanım İçin Kariyerimi Planlıyorum!

100.Yılında 100 Gün Çanakkale Projemiz kapsamında ” Vatanı İçin Kariyerini Planlayan” öğrencilerimizin yapmış oldukları etkinlikleri paylaşmak amacı ile hazırlamış olduğumuz program büyük coşku ile gerçekleştirilmiştir.


Yayınlanma Tarihi: 18.05.2015

Ceceli Liderlik Kampında !

9. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerimiz Kastamonu Yolkonak Doğa Kampı’nda düzenlenen Liderlik Kampları’nda, yarışlar ve oyunlarla takım ruhu, strateji geliştirmeyi öğrenirken; kendi sağdıkları sütü içip, yumurta toplayıp doğal hayatı deneyimlediler.


Yayınlanma Tarihi: 17.05.2015

Ceceli’de Japon Kültür Günü !

II. Geleneksel Japon Kültür Günü kapsamında düzenlediğimiz etkinliklerde;

5. sınıf öğrencilerimiz Hiragana yarışmasıyla,
6. sınıf öğrencilerimiz Japonca şarkılarla,
7. sınıf öğrencilerimiz ve idaricilerimiz ise Japon oyunlarından Kendama ve Haşi ile fasülye tutma yarışmalarıyla hem eğlendiler hem de Japon Kültürünü yakından tanıma fırsatını buldular.


Yayınlanma Tarihi: 16.05.2015

Ceceli İstanbul’da !

Her yıl düzenlediğimiz geleneksel İstanbul gezisi’nde, 10. sınıf öğrencilerimiz;
Eyüp Sultan Camii, Piyer Loti, Panorama 1453 Müzesi, Sultan Ahmet Camii, Ayasofya Camii, İbrahim Paşa Sarayı(Türk İslam Eserleri Müzesi), Topkapı Sarayı, Yerebatan Su Sarnıcı, Dikilitaş, Süleymaniye Camii müze bölgelerini ziyaret edip, inceleme fırsatı elde ettiler. Ayrıca İstanbul Boğazı’nın esintisinde vapur turu ile şehrin tarihi ve coğrafi güzelliklerini bir de denizden gördüler. Düzenlediğimiz İstanbul Gezisi ile öğrencilerimiz, Tarih ve Coğrafya dersi kazanımları doğrultusunda konularını yerinde işleme fırsatı elde etmiş oldular.


Yayınlanma Tarihi: 06.05.2015

Binicilik Deneyimi !

6. sınıf öğrencilerimiz hem binicilik deneyimi yaşamak hem de insanoğlunun en yakın dostlarından atlarla yakından tanışmak için koçlarıyla birlikte Ankara Biniclik İhtisas Kulübü’nü ziyaret etmiştir.


Yayınlanma Tarihi: 04.05.2015

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, öğrencilerimizle beraber coşku ve sevinçle kutlanmıştır.


Yayınlanma Tarihi: 04.05.2015

100. Yıl – 100 Gün Çanakkale

100. Yıl 100 Gün Çanakkale projemiz kapsamında Ahmet Çavuş ve Nezahat Onbaşı’nın torunları olan 4A ve 4B Sınıfı öğrencilerimiz sahne gösterileri düzenlemiştir.


Yayınlanma Tarihi: 14.04.2015

Ceceli Kariyer Planlama Günü!

Dünyaya yön verecek liderler yetiştiren özel ceceli okulları, öğrencilerine ilkokuldan başlayarak, kariyer planlaması eğitimi veriyor.

Son olarak kariyer planlaması ile ilgili bir seminer düzenleyen, ceceli okulları, öğrencilerini çeşitli mesleklerden insanlarla buluşturdu.

Ceceli Okulları Koordinatör Müdürü Kazım Yılmaz, “ Meslek seçimi lise son sınıfa bırakılmayacak kadar hassas bir konu. Bizim için kariyer planlaması eğitimin bir parçasıdır” dedi.


Yayınlanma Tarihi: 03.04.2015

Taekwondo da Zafer !

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 16-18 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenen Taekwondo İl Birinciliği Gençler kategorisinde öğrencimiz Muhammet Emin Açıkgöz kendi kilosunda Ankara Şampiyonu oldu. Öğrencimizi başarısından dolayı kutlar; başarılarının devamını dileriz.


Yayınlanma Tarihi: 02.04.2015

77. Gün Kutlamaları !

Bu yıl 11.’sini düzenlediğimiz geleneksel 77. gün kutlamalarımız 16 Ocak Cuma Neşet Ertaş Sanat ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Programa Milli Eğitim Müsteşar Yardımcımız Sayın Muhterem KURT , Bakanlık Genel Müdürü ve Daire Başkanlarımız , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile şube müdürlerimizin yanısıra rahmetli Barış Manço’nun oğlu Sayın Batıkan Zorbey Manço’da  katıldı.  Ana teması Dilden-dile projesi olan program sergi açılışıyla başladı. Program içeriğinde ise öğrencilerimiz Halk oyunları,Tiyatro gösterisi ve Türk halk müziği korosunda gösterdikleri performansla izleyenlerden büyük alkış topladı.


Yayınlanma Tarihi: 17.01.2015

Çanakkale Zaferini Anlamak !

Gaziler Vakfı ile birlikte okulumuzun organize ettiği etkinlikler kapsamında okulumuzun konferans salonunda  araştırmacı tarihçi ve Çanakkale’de alan rehberliği yapmış Sayın Engin Korkmaz tarafından öğrencilerimize “Çanakkale’yi Anlamak” temalı seminer verdi.Etkinliklerimizn ikinci bölümünde ise 1915 Çanakkale Şehitlik Gezici Savaş Müzesi okulumuzda kapılarını öğrenci ve öğretmelerimize açtı. Seminer ve müze ziyaretlerinde öğrenci ve öğretmenlerimiz milletimizin en büyük zaferlerinden olan Çanakkale savaşı ile ilgili bilgiler edinirken gurur ve hüznü bir arada yaşadılar.


Yayınlanma Tarihi: 30.12.2014

Etkili Anne -Baba Tamamlandı

Rehberlik birimiz tarafından velilerimize yönelik düzenlenen  Etkili-Anne Baba eğitimi bir aylık süreç içerisinde 4 oturum ve toplamda 11 saat şeklinde verilerek tamamlandı. Eğitiminin son oturumunda velilerimizin katıldığı dramalarla pratik çalışmalar gerçekleştirdi. Eğitim sonunda Kurucu Temsilcimiz Sayın Nurten Ceceli Alkan’ın “Neden Sağlıklı İletişim ? ” adlı sunumunun ardından velilerimiz sertifikalarını Koordinatör Müdürümüz Sayın Kazım Yılmaz’ın elinden aldılar.


Yayınlanma Tarihi: 28.12.2014

Mavi Kaplanlar Ceceli’de

Türk Telekom Basketbol Takımı öğrencilerimizle okulumuzda düzenlenen söyleşide buluştu. Söyleşiye basketbolculardan Pertev Öngüner ,Murat Göktaş, Evren Büker, Mutlu Akpınar, Joshua Carter, Ben Mc Couley, Michael Roll ve Yardımcı Antrenör Savaş Kaynak ile birlikte katıldılar. Öğrenci  ve öğretmenlerimiz tarafından söyleşinin soru cevap kısmında basketbolculara profesyonel sporcu olma ve neden basketbolu seçtiklerine yönelik sorular soruldu. Basketbolcular basketbolu seçmelerinde öncelikli etken olarak küçük yaşlarda boylarının uzun olması ile aile ve öğretmenlerinin bu konuda kendilerini desteklerilerinin olduğunu  belirttiler. Öğrencilerimizin  Profesyonel sporcu olmak için nelere dikkat etmeleri gerektiği  ile ilgili sordukları  soruya ise  basketbolcular öncelikle yaptıkları işi sevmeleri, sabırlı ve disiplinli çalışma alışkanlıklarını kaybetmemeleri gerektiğini belittiler.


Yayınlanma Tarihi: 27.12.2014

Satrançta Ceceliden Şah Mat !

Keçiören İlçe genelinde düzenlenen Satranç turnuvasında İlkokul satranç takımımız çekişmeli müsabalar sonunda üçüncü olarak kupa ve madalyalarını aldılar. Takımımızı tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.


Yayınlanma Tarihi: 17.12.2014

Teakwondodaki Gururumuzun Keçiören Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti !

Teakwondo’da Dünya üçüncüğü bulunan 9. Sınıf öğrencimiz Muhammet Emin AÇIKGÖZ Uluslararası 1.Türkiye Açık Teakwondo Turnuvasında kazandığı şampiyonluğun ardından Koordinatör Müdürümüz Kazım YILMAZ ve Beden Eğitimi öğretmenimiz  Mehmet Akif TEKİN ile Keçiören Kaymakamlığı  ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. Şampiyon öğrencimizi Keçiören Kaymakamı Nusret DİRİM ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGIL makamlarında kabul ederek; başarılarından dolayı tebrik ettiler.


Yayınlanma Tarihi: 17.12.2014

19. Milli Eğitim Şurası sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Antalya’da  02-06 Aralık tarihlerinde 19’uncu Milli Eğitim Şurası Genel Kurul Toplantısı düzenlendi. Öğretim programları, haftalık ders çizelgeleri, öğretmen, eğitim ve yöneticilerin niteliğini artırma ve okulların güvenliği konuları görüşüldüğü şuraya Kurucu Temsilcimiz Sayın Nurten CECELİ ALKAN Şura üyesi olarak katıldı.Şurada belirlenen konuların yanı sıra Türk Mili Eğitiminin geleceği ile ilgili önemli kararlar alındı.


Yayınlanma Tarihi: 07.12.2014

Özel Ceceli Okulları 1. Eğitim Kongresinde !

28- 30 Kasım 2014 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Antalya’da ‘Bireyden İnsana’ konulu 1. Eğitim Kongresi düzenlendi. Kongreye  okul idarecilerimizden Koordinatör Müdürümüz Sayın Kazım YILMAZ, İlkokul Müdürümüz Sayın Alper ABAY ve Kurucu Temsilcimiz Sayın Nurten Ceceli Alkan katıldı. İdarecilerimiz Türkiye’nin dört bir yanından kongreye katılan eğitimciler ile Türk eğitim sistemi üzerine paylaşımlarda bulundular.


Yayınlanma Tarihi: 01.12.2014

Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU 12. Sınıf Öğrencilerimizle

Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi sayın Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU Anadolu Lisesi 12.Sınıf öğrencilerimizle buluştu. Üniversite yerleştime sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize Cemaloğlu öğrencilerimize sınav kaygısı ve motivasyon semineri verdi. Seminerde Cemaloğlu sınav stresi ile mücadele ve sınavlara motive olabilme konularını işlerken; öğrencilerimizle kendi yaşadığı deneyimleri paylaştı.


Yayınlanma Tarihi: 04.05.2014

Ceceli Eğitim Kurumları Ailesi Öğretmenler Günü Yemeğinde Buluştu

22 Kasım Cumartesi Crowne Plaza Ankara Otel Roof Restorantta Özel Ceceli Okulları ve Beyaz Koza Özel Eğitim Okulu öğretmenleri düzenlenen öğretmenler günü kutlama yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe Ceceli Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleride katılırken; Ceceli Eğitim Kurumlarında 10. yılını tamamlayan öğretmenlerimize plaketleri verildi. Öğretmenlerimiz yemeğin ardından müzik öğretmenlerimizden Sayın Murat Kaplan Polat’ın seslendirdiği şarkılarla keyifli dakikalar yaşadılar.


Yayınlanma Tarihi: 24.11.2014

Ceceli’de Tiyatro Zamanı : Karayip Korsanları ve Alice Harikalar Diyarında

20 Kasım Perşembe günü okulumuzun İngilizce zümresi  profesyonel oyuncuların sahne aldığı iki oyunu öğrencilerimizle buluşturdular. Pirates of the Caribbean Lost Island adlı oyunu Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz; ikinci oyun olarak sahnelenen Alice in Wonederland Lost Time’ı ise İlkokul öğrencilerimiz büyük bir keyifle izlediler. İngilizce sahnelenen oyunları izleyen, eğlenerek öğrenme fırsatını yakalayan öğrencilerimiz; İngilizce dil kazanımlarını pekiştirdiler.


Yayınlanma Tarihi: 21.11.2014

Atamızı Saygıyla Andık !

Bugün  Atamızın aramızdan ayrılışının 76. yıldönümü. Oklumuzun bahçesinde gerçekleştirilen törende saygı duruşu ve İstiklal marşımızın ardından öğrencilerimiz Atamıza duyulan özlemi dile getiren şiirler okudular. Ortaokul öğrencilerimizden oluşan koromuz  Atamızın sevdiği türküleri seslendirilirken ;onu saygı ve özlemle andık.


Yayınlanma Tarihi: 10.11.2014

Cumhuriyet Bayramımızı Gururla Kutladık!

29 Ekim Cumhuriyet  Bayramımızı okulumuz öğrenci ve velilerimiz ile birlikte gururla kutlandık. Kutlama programında Ortaokul öğrencilerimizden oluşan geleneksel halk oyunları ekibi ve Cumhuriyet korosu programa renk kattılar. Programda  Tekvando dünya üçüncüsü 9.sınıf öğrencimiz Muhammed Emin Açıkgöz’ün de  aralarında bulunduğu Ankara Çınar Spor Kulübü sporcularının sunduğu Tekvando gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı. Program, Cumhuriyet Kupasını kazanan 11-C sınıfı öğrencileri kupalarını Koordinatör Müdürümüz Sayın Kazım Yılmaz’ın elinden almalarıyla son buldu. Tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutlar; başarılı huzur dolu nice bayramlar geçirmesini dileriz.


Yayınlanma Tarihi: 29.10.2014

Çanakkale Ruhuna Dokunduk!

23-26 Ekim tarihleri arasında 10  ve 11. Sınıf öğrencilerimiz eğitim koçlarıyla  tarih dersi kazanımları ve değerler eğitimi kapsamında Çanakkalede kampa girdiler. Kamp programı doğrultusunda Asos(Behramkale) antik şehri ve Truva Savaşlarını yerinde inceleme fırsatı buldular. Öğrencilerimiz vatanseverlik değeri ve milli bilincin geliştirimesi adına Çanakkale savaşlarının yaşandığı Gelibolu yarım adası ve Çanakkale Şehitliği ziyaret ettiler.Milletçe kazandığımız kusursuz zaferi gurula yad eden öğrencilerimiz bu uğurda yaşamını yitiren şehitlerimizi minnetle andılar.


Yayınlanma Tarihi: 04.05.2015

Ortaokul Sandık Başına Gitti!

22 Ekim Çarşamba günü iki haftalık yoğun seçim süreci sonunda Ortaokul öğrencilerimiz, başkanlık seçimi için sandık başına gitti. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından 7-A sınıfından Levent Halim Çöllü Ortaokulun yeni öğrenci başkanı oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor; görevinde başarılar diliyoruz.


Yayınlanma Tarihi: 24.10.2014

Ceceli’de Bayram Sabahı

2014-2015 eğitim – öğretim yılına bayram coşkusuyla başladık. Özel Ceceli Okulları olarak öğrencileimize, velilerimize,öğretmenlerimize ve ülkemizin eğitim camiasına başarılı  bir eğitim-öğretim yılı diliyoruz.


Yayınlanma Tarihi: 15.09.2014

Öğrencilerimiz Yurtdışı Dil Okulunda!

16 Haziran tarihinde başlayan Okulumuz ve  Chamber Collage işbirliğiyle düzenlenen Maltadaki  yurtdışı dil okulu öğrenimine Ortaokul ve  Anadolu Lisesi öğrencilerimiz katılarak haftalık  20 saatlik ders  programlarıyla öğrenimlerine devam ettiler. 30 Haziran tarihinde öğrencilerimizin İngilizceyi etkin bir şekilde kullanabilmek ve kazanımlarını bu anlamda pekiştirebilmek adına çalışmalarını sürdürdükleri iki haftalık  program  sona erdi.


Yayınlanma Tarihi: 01.12.2014